SEZNAM NOVINEK

Teddy a Ajky

17.07.2023

V červenci k nám přicestovali dva valášci minipony na ustájení. Teddy a Ajky :) Tak snad se jim u nás s majitelkou bude líbit :)

Sigi odjel

18.06.2023

Do nového domova dnes odjel Sigi, který u nás byl ustájený. Děkujeme za společně strávený rok a přejeme mu ať se mu v novém domově líbí :)

V úterý 23.5. v 10 hodin večer se narodila Bludička Týnecká z matky Bohyška of Kadov po importovaném plemenném hřebci Eiger Izzard. Klisnička i maminka se těší dobrému zdraví.

A je to tady, připouštěcí sezóna pomalu a jistě začíná a u nás už začínají přípravy na připouštění našich klisen. Po roční odpočinkové pauze, jsme se rozhodli opět připustit obě naše poničky Bellis i Bohyšku. Váhala jsem, zda nezkusit jiného hřebce, abychom "vyrobili" něco nového a třeba chov posunuli někam dál. Ovšem po prohlédnutí aktuálně...

V minulém týdnu nám byla také potvrzena březost naší Ginevry Týnecké s plemenným hřebcem Geraldinem. Více v sekci hříbata.

V minulém týdnu nás svým příchodem na svět poctila Bajka Týnecká. Bohyška nás s porodem tak trochu vypekla, protože do poslední chvíle vůbec nevypadala, že by to vůbec letos měla v plánu. A tak jsme Bajku našli 9.6. v 3:15 ráno ve výběhu už hotovou a skoro suchou :)

Ginevra Týnecká se pod vedením Adély Císařové pečlivě připravuje na skokové závody. Adéla si ji velmi chválí a to zejména, že ji skoky baví, sama nad nimi přemýšlí a leckdy si sama poradí. Jsme rádi, že ji to tak krásně jde.