SEZNAM NOVINEK

Dne 8.5.2024 před 9 ranní se narodila naše Bavlnka Týnecká. Bavlnka je velmi úchvatná klisnička a má se čile k světu.

Včera před 10 večerní se narodila Báchorka Týnecká z opakovaného spojení Bohyška of Kadov a Eiger Izzard. Obě kobylky se mají čile k světu.

Znáte ten pocit, když si ustájíte hříbě u kamarádky na pastvinách a stane se z toho přátelství velká láska? Ne? Tak Bludička s Denčou ano :) Nešlo říct ne, když mě Denča požádala, zda bych ji Bludička prodala.

Holkám přeji jen to nejlepší na společné cestě.

Do nového domova dnes odjela naše Beruška. Beruška u nás byla jako jezdecká posila, leč bohužel bez PP se nemohla účastnit speciálních výstavních tříd. Proto jsme se rozhodli ji najít nový milující domov. Což se nám, snad podařilo :) Doufáme, že se ji v novém domově bude líbit :)

Konečně jsem se dostala ke kompletním výsledkům chovatelského poháru SCHSHP. Myslím, že oproti loňskému roku jsme se posunuli v žebříčku hodně kupředu a rozhodně se nemáme za co stydět. Radost mi udělaly nejen úspěchy mých vlastních odchovů, ale také našich chovných klisen, na kterých je vidět naše péče. Všech loňských výsledků si ohromně cením a...

V neděli cestou od Balady jsme se zastavili podívat u našich přátel v Čenkově, jak na pštrosy tak na dvě standardní kobylky. Protože nám děti rostou, potřebovali jsme pořídit vyšší shetlandskou kobylku, která pro ně bude vhodnější, než naše mini klisny.

V neděli jsme do nového domova odvezli naší Baladu Týneckou. Baladka našla krásný domov u milé rodiny nedaleko Loun. Nyní bydlí společně s minihorse kamarádkou, kozou, prasátkem a slepičkami. Jsme rádi za nové majitele a krásné prostředí, kde bude nyní žít.

Od listopadu se nám uvolnila místa na ustájení 2 poníků nebo 1 koně. Ideálně pro majitele, který chce mít dlouhodobou jistotu, že je o koně dobře postaráno.