VÝSTAVY

Dnešní velmi úspěšný den je za námi. Výstavou v Plasech jsme zakončili letošní výstavní sezónu a řekla bych, že výbornými výsledky. Děkujeme paní posuzovatelkám Veronique Poisson-maignan a Nicky Beck, které nám udělily perfektní ohodnocení a to i slovní, které dále využijeme v chovu. A samozřejmě velké díky patří mým rodičům za hlídání a mému...

Už jste od nás určitě slyšeli o námi pořádané 1. Plzeňské výstavě SHP v Dnešicích. Bylo to půl roku práce společně s Hřebčínem Viklan Kadov, které podle nás stály za to. Víkend na ranči Halter Valley nás obohatil nejen o vítězné ceny, ale také o nové zkušenosti a nová přátelství. Doufejme, že se tato výstava stane tradicí.

V sobotu jsme se zúčastnili národního šampionátu shetlandských poníků v Pardubicích v rámci festivalu Koně v akci. Pardubice byly naše premiéra, protože jsme tam doposud ještě nevystavovali. Bohužel jsme nedorazili v kompletní sestavě, protože Belliska musela zůstat ze zdravotních důvodů doma.

V červenci jsme se chystali na VII. Karlovarskou WPC&SHP Show Děpoltovice. Bohužel jsme celá rodina onemocněli a tak za naši stáj jeli reprezentovat jen Bajka Týnecká se svými majiteli a jako doprovod naše Bohyška of Kadov.

Den to byl úspěšný, holky si přivezly jako každý rok kokardy a dobrý pocit.


Celou výstavu i letos hodnotím kladně. Na to, jak na rychlo byli pořadatelé nuceni měnit areál, byla výstava uspořádána slušně. Je pravda, že mohla být maličko lépe značené místo konání, ale jinak není co vytknout.

Pro Baladku i Bajku byla Chuchle první výstavou vůbec, poprvé cestovaly vlekem, poprvé měly ohlávky a celkově to pro ně bylo úplně nové. Ale popraly se s tím perfektně. Obě holky se chovaly jako úplné profesionálky, ačkoliv v junior šampionátu byly už hodně unavené a těšily se domů.

Na tuto výstavu jeli kluci již jako ostřílení mazáci. A když už jsme tam jeli, říkala jsem si, že kobyly sice nejsou ve 100% kondici (jsou to prostě kojící matky), ale pro větší účast je přihlásím taky. Nakonec se však výstavy účastnila jen Belliska, protože Bohouška po strouhání nešla úplně čistě a tak se účastnila jen jako doprovod hříbátka....