AKCE

Dne 28.10.2023 jsme v naší stáji uspořádali pony-Hubertovu jízdu pro děti. Koncept byl jasný - klidnou Hubertovu jízdu vhodnou pro poníky a nejmenší děti.

Ani letos jsme s dětmi nesměli chybět na Šťahlavických hrátkách, které už začínají být tradiční akcí. Vytáhla jsem Šejlu a Berušku, které s dětmi oschotně absolvovaly jízdu zručnosti a trail na ruce. Všechny děti, ale i koně byli šikovní a zaslouží si velkou pochvalu :)

Druhá říjnová sobota tradičně patří Hubertově jízdě ve Zruči, tak jsem byla ráda, že nic nebrání naší letošní účasti. Původně jsme měly vyrazit dvě na Buchtě a Šejle. Leč po zvážení náročnosti huberta, jsme se rozhodly raději nechat Šejlu doma. Ač nás to mrzelo, i tak jsme si to s Buchtou moc užily.

Jednou z posledních letošních akcí je ZOFIklání v Kadově, kterého jsme se účastnili s několika našimi svěřenci :) Všechny děti si vedly skvěle a hlavně si to užily.

V neděli 3.7. jsme zahájili prázdniny soutěžením na Obytecké poníkiádě. Jak už napovídá název, tentokrát jsme vyrazili pouze s Bellis, kterou doprovázeli Ema a Honzík. Bellis se po celou dobu chovala jako absolutní profík a děti si to velmi užily.

V neděli jsme se zúčastnili akce pro děti, kterou pořádali naši přátele ve Šťáhlavicích. Vyrazili jsme s naší shetlandskou Bellis of Kadov a chladnokrevnou Šejlou. Obě klisny se chovaly naprosto vzorově a s "naše" děti dovedli ke krásným místům :)

Po několika letech se nám podařilo s Buchtou vyrazit na huberta do Zruče. Jako vždy byl perfektně připraven a vyvedlo se i krásné počasí. Moc jsme si to užily a doufáme, že příští rok zase vyrazíme :)

A protože se ani jedna z nás ten rok nedostala na žádného huberta, udělali jsme to se vším všud - přípitek, stužky a samozřejmě fotografování. Bylo to bezva a jsem ráda, že jsem všechny přátele potkala a také našla nějaké nové. Za uspořádání velký dík stáji v Ledcích.

Úplnou náhodou jsem narazila na poslední volné místo v kurzu s Oldou Novákem, zaměřeném na mladé koně a obsedání. Vzhledem k tomu, že Belliska splňuje obě podmínky - je mladý kůň, a je obsedaná, nebylo proč váhat. Zároveň jsme ale také řešili ošemetný problém - strach z jezdce, po pádu její malé jezdkyně. Belliska se lekla, uskočila a její malá...