XXIII. NÁRODNÍ VÝSTAVA VELŠSKÝCH PLEMEN PONY A COB, VÝSTAVA SHP

15.08.2020

Na tuto výstavu jeli kluci již jako ostřílení mazáci. A když už jsme tam jeli, říkala jsem si, že kobyly sice nejsou ve 100% kondici (jsou to prostě kojící matky), ale pro větší účast je přihlásím taky. Nakonec se však výstavy účastnila jen Belliska, protože Bohouška po strouhání nešla úplně čistě a tak se účastnila jen jako doprovod hříbátka. Belliska se neumístila kvůli své kondici zasloužilé matky, nicméně paní posuzovatelkou byla slovně hodnocená velmi kladně. Takže hurá do kondice a zpátky na výstavy :)

Iberis Týnecký - 1. místo v kategorii minishetland - hríbata pod matkou, podle posuzovatelky paní Jany Šarochové, se jedná o moc povedené hříbátko s budoucností. Oproti Berrískovi je prý silnější v kostře a více v typu.

Ibišek Týnecký - 2 místo v kategorii minishetland - hríbata pod matkou, podle paní posuzovatelky je sice moc pěkný, ale jak jsem zmínila výše je lehce jemnější v kostře. I tak ho hodnotila vělmi kladně.

Oba hřebečkové dostali velké pochvaly za to, jak jsou hodní a vychovaní. Oba taktéž postoupili do celkového šampionátu SHP, nicméně z pochopitelných důvodů byli vybráni již dospělí jedinci. Tímto jim moc gratulujeme :)

FOTOGALERIE